RECYKLOHRY

Recyklohry sú školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.

www.recyklohry.sk

V tomto školskom roku sa naša MŠ zapojila do programu "Zippyho kamaráti".

Program je realizovaný v školách a škôlkach, po dobu 24 týždňov, s jednou lekciou týždenne. Bol navrhnutý špeciálne pre päť až sedem ročné deti.  Pozostáva zo šiestich modulov, každý modul má svoj vlastný príbeh.

Zippy je lúčny koník a jeho kamaráti sú skupina chlapcov a dievčat. Príbehy im ukazujú, ako čeliť problémom, ktoré sú známe malým deťom. Každý príbeh je ilustrovaný pestrofarebnými obrázkami a podporený aktivitami, ako je kreslenie, hranie rolí a rôzne iné hry.

Program deti učí:

• Ako identifikovať svoje pocity a hovoriť o nich
  • Ako vyjadriť, čo chcú povedať
  • Ako pozorne načúvať
  • Ako požiadať o pomoc
  • Ako vytvárať a udržiavať priateľstvá
  • Ako sa vyrovnať s osamelosťou a odmietnutím
  • Ako sa ospravedlniť
  • Ako sa vyrovnať so šikanovaním
  • Ako riešiť konflikty
  • Ako sa vyrovnať so zmenou a stratou, vrátane úmrtia
  • Ako sa prispôsobiť novým situáciám